PP: 1. kapitola

11. března 2013 v 15:17 |  Proti proudu
1. kapitola

A zase do školy


1 . března- snad každý si pod tímto datem představí první jarní dny. Čekali by jste, že všichni budou i dříve vstávat a nebudou tak ospalí? Tak to se velmi pletete. Nevěříte?
V domě Lairůráno: "Irmoo! Vstávej! Jinak přijdeš pozdě do školy!" "Ale mamí, ještě chvilku."zamumlala Irma z postele na mámu a pomalu začínala zase usínat.
O deset minut později: "Irmo už toho mám dost! Vždyť je venku tak hezky a holky už určitě čekají." "No tak dobře, ale proč se musí vstávat do školy?" zeptá se Irma a její máma se na ni podívá a povzdechne: "Irmo…" ale v tom ji přeruší zvonek u dveří "crrrr" Ve dveřích stojí Cornelia. "Dobrý den paní Lairová. Jde už Irma do školy?""Nó…" "Nechte mně hádat, ještě neměla ani snídani. Jak typické ." řekne Cornelie a začne se pro sebe smát. "No po pravdě teprve se obléká. Aspoň myslím." Ale v tom je přeruší Irma a udýchaně říká: "Mimochodem já už jsem se dávno oblékla, nasnídala a … a …" "A neobula" řekne Cornelia a neudrží smích, který si už nemohla nechat pro sebe a neodpustila si vtípek, který by Irma (známá vtipařka) udělala taky, kdyby byla na jejím místě. "Irmo, kde jsi si nechala boty, snad ti neutekly. To víš, už byli asi zvyklé chodit sem a tam a tak šly do školy samy.Chachacha." Irma byla naštvaná, že si z ní dělá srandu zrovna Cornelia a tak uraženě řekla: "Cha cha moc vtipný. A jestli ti to tak vadí tak můžeš jít do školy s někým jiným." "Ty moc dobře víš, že mi to vůbec vadit nebude." "Ale holky. Přece se nebudete hádat."Vlažila se do toho paní Lairová a podala Irmě batoh a svačinu. " Irmo tady máš svačinu a hlavně se cestou nepohádejte. Tak ahoj holky." Mávala s úsměvem paní Lairová. "Ahoj mami." "Nashledanou paní Lairová." Rozloučily se a šly do školy.
"Irmo, copak já za to můžu, že jsi vypadala tak směšně a navíc ty si ze mě děláš legraci pořád. Prostě nechápu, proč jsi se tak naštvala a mimochodem vlastně to můžeš brát jako vrácení účtu." Cornelia se snaží Irmu trochu přesvědčit, protože se s ní už asi pět minut nebaví. "Co myslíš tím vrácení účtu?" zeptá se Irma, i když trochu tuší o co se jedná. Cornelia se na ni trochu podívá a řekne: "Copak nevíš, co jsi včera řekla?" "No dobře možná sem to včera s tou Lilian trošku přehnala, ale vždyť jste sestry a jste si trochu podobné." Cornelia se zamračí a chce něco říct, ale v tom přiběhne Hay Lin.
"Ahoj holky. Vypadáte trochu divně. Že jste zase na sebe naštvané, že jo. Irma vytáhla zase tu věc ze včerejška? Ale to je vlastně jedno, protože mám novinu." Irma s Cornelií zpozorní a naráz vykřiknou: "Jakou?" " Včera jsem šla okolo domu do kterého se nastěhovali naši noví sousedé a vypadá to, že mají dceru a syna.A když budeme mít štěstí budou chodit s námi do školy . A jen tak náhodou ten kluk nevypadá vůbec špatně." "Hay Lin, trochu brzdi, snad si se nezamilovala." řekne Irma"To sem neřekla, ale vážně je docela hezkej."
V tom ji přeruší Cornelia a zeptá se: "A víš vůbec jak se ti dva jmenují?" "Ale Cornelie, i kdyby jí to řekli tak to určitě stejně neslyšela." "Jak to myslíš Irmo? Ale náhodou vím jak se jmenují Klaudie a Alex."řekne Hay Lin a tím se zbaví Irminých připomínek "A jak vypadají?" "Tak se Irmo podívej, támhle jdou."


Moc se omlouvám že je to tak pozdě ale když jsem to psala vypl se mi počítač a musím to psát znovu. Tak co tomu říkáte? Já vím zatím nic moc ale určitě se to zlepší.Poslední otázka: Jak si myslíte že budou vypadat Alex a Klaudie? Tak děkuji že jste si to přečetli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Koho máte ze strážkyní nejradši?

Will 20.9% (9)
Irma 16.3% (7)
Taranee 7% (3)
Cornelia 23.3% (10)
Hay Lin 27.9% (12)
Nevím, nemůžu se rozhodnout 4.7% (2)

Komentáře

1 Vendyta Vendyta | Web | 11. března 2013 v 18:46 | Reagovat

Zajímavé, jsem zvědavá co jsou zač ti noví, hlavně jestli budou něčím zvláštní nebo tak :-) Zatím si je nijak moc nepředstavuju, těším se na jejich bližší popis. Budou i nějaké jejich portréty třeba? :-)

2 wilhelminawill wilhelminawill | Web | 12. března 2013 v 14:56 | Reagovat

[1]: Nó portréty... tak to moc nevím, protože zas tak moc dobře nekreslím, ale možná to nějak vymyslím. Ale díky

3 Vendyta Vendyta | Web | 13. března 2013 v 9:26 | Reagovat

No i když nebudou portréty, nevadí, stačí nějaký detailnější popis ;-) a kdy se můžeme těšit na další díl? Jak často máš v plánu je vydávat? :-)

4 wilhelminawill wilhelminawill | Web | 13. března 2013 v 15:13 | Reagovat

[3]: Jak to budu stíhat. Ale budu se snažit aby to bylo co nejdřív.

5 Maya Rowlisová Maya Rowlisová | Web | 1. srpna 2013 v 20:25 | Reagovat

No on bude fešák ale u ní si víc představit nedokážu ;)) no máš to hezké ale tam máš menší chybu ale co to nevadí ;))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama